čtvrtek 29 říjen 2020
Text Size

HBO uvedlo pátou řadu seriálu Billions nebo-li Miliardy

Žraloci neplují jen v kalných vodách. Mohou mít noblesu, styl a nezpochybnitelné kouzlo osobnosti. Takový je Bobby „Axe“ Axelrod, král spekulativních investičních fondů, s nímž se dostane do konfliktu kontroverzní, ale protřelý státní zástupce Chuck Rhoades.

Foto: autor

 

HBO je zjevně solidní, nebo je alespoň solidní HBO Europe, které se nedávno omluvilo svým předplatitelům za výpadek českého dabingu, který si u nás drtivá většina diváků stále cení a který – naštěstí stále ještě poměrně často (ovšem podstatně méně často, než dříve) – dosahuje výšin nebeských. HBO to ví a chová se podle toho, což jeho zahraniční konkurenci, včetně vychvalovaného Netflixu, většinou příliš nezajímá. Mimochodem jen si vezměte jak Netflixu trvalo, od vstupu na celoplanetární trh, než úvodní stránku upravil do češtiny!

Vraťme se ale k HBO, resp. Billions, resp. Miliardy. Kdyby tenhle skvělý seriál zakoupila Česká televize, naservírovala by nám ho ve všední den v deset večer (nebo jako Domek z karet, House of Cards, ve 22:20 hod.!), jak má ostatně ve zvyku. Naštěstí jsme u VoD, tedy služby on-line videotéky, takže si ho můžete pustit tehdy, když na něj máte chuť a čas.

Nevím, jestli jste viděli předchozí řady, ale HBO je nechalo nadabovat, což u řady páté hned tak – z pochopitelných výsledků – nehrozí. Nicméně kdo nechce, nemusí dabing používat. Stále je tu totiž originální stopa, kterou si můžete nechat doplnit titulky v češtině. V každém případě alespoň ochutnejte úvodní díl, nebo dva.

A jaká je poslední pátá řada seriálu Miliardy po úvodním dílu?

Nepotřebuje žádný obsáhlý komentář. Je totiž opět vynikající!

 

Číst 362 krát Naposledy změněno sobota, 09 květen 2020 12:53
Pro psaní komentářů se přihlašte