pátek 26 listopad 2021
Text Size

Doba koronavirová a jiné příhody

Přesnější je v tomto případě „a dopravní pokuty“. Já ji dostal od pražského magistrátu „Oddělení přestupkového řízení“ za „stání v úseku platnosti dopravní značky č. IP 13b…“ Foto: archiv autora

 

Stalo se to sice ještě před „aférou“ 10. března 2020, ale mají pravdu. Byl jsem tam a myslel jsem na úplně jiné věci; šel jsem na alergologii, což se mi stalo poprvé v životě (tedy ta alergologie). Úřední šiml však řehtal poněkud déle a tak přestupek, „stání v úseku platnosti dopravní značky č. IP 13b ´Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dorazil až v době koronavirové.

Po pravdě vůbec jsem si přestupku nevšiml a ani mě nenapadlo, že by o něco mohlo jít, dokud jsem do datové schránky (jaká výhoda v tento čas) neobdržel „Výzvu“.

Už tohle vás nabudí…

Magistrát napočítal 500 Kč, což je solidní, protože když v jakémsi obchodním centru ztratíte parkovací lístek musíte na něj pomalu týden vydělávat a přitom by si to mělo automaticky dohledat.

Tiše jsem zaplatil, ale stejně mi to nedalo a odepsal, přes datovou schránku, poněkud uštěpačný dopis ve stylu „vaše starosti v dnešní době bych chtěl opravdu mít…“ A i když pochopitelně mají pravdu, jak musím znovu zdůraznit, zajímavější bylo to, co následovalo. I když jsem zaplatil, přišlo mi – opět po nějakém čase – upozornění, že nikoli. Odchytil jsem obrazovku z bankovnictví a odeslal ji přes běžný e-mail a k tomu ještě další dopis přes datovou schránku. A protože se opět několik dnů nic nedělo, začal jsem volat (speciální číslo, speciální sazba – zjevně když něco chceš, tak pěkně matičce Praze zaplať!).

Výsledkem bylo, že jsem se buď nedovolal, nebo to dotyčná osoba (dotyčná kancelář) hovor nebrala. Úhrnem jsem s tím strávil půl dne, možná víc, a ten můžu odepsat, protože když myslím na tyhle věci jednoduše nic nenapíšu.

Takže v podstatě ztracený den.

A protože jsem podle pražského magistrátu nezaplatil a neměl jsem náladu na dohadování, všechno jsem si pečlivě zaznamenal a odeslal nových 500 Kč, což jsem také písemně potvrdil.

Tentokráte se – do teď, a to už je pár měsíců – nevrátilo nic. Zjevně je ale vidět, že komunikace s občany, Prahu příliš nezajímá. Mimochodem nevrátila se ani druhá pětistovka a nevrátilo se ani potvrzení o tom, že jsem pokutu (opět) zaplatil.

Jó Praha…

To sou holt páni!

 

Číst 697 krát Naposledy změněno pondělí, 09 listopad 2020 19:06

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.