pondělí 30 listopad 2020
Text Size

Doba koronavirová a jiné příhody

Přesnější je v tomto případě „a dopravní pokuty“. Já ji dostal od pražského magistrátu „Oddělení přestupkového řízení“ za „stání v úseku platnosti dopravní značky č. IP 13b…“ Foto: archiv autora

 

Stalo se to sice ještě před „aférou“ 10. března 2020, ale mají pravdu. Byl jsem tam a myslel jsem na úplně jiné věci; šel jsem na alergologii, což se mi stalo poprvé v životě (tedy ta alergologie). Úřední šiml však řehtal poněkud déle a tak přestupek, „stání v úseku platnosti dopravní značky č. IP 13b ´Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dorazil až v době koronavirové.

Po pravdě vůbec jsem si přestupku nevšiml a ani mě nenapadlo, že by o něco mohlo jít, dokud jsem do datové schránky (jaká výhoda v tento čas) neobdržel „Výzvu“.

Už tohle vás nabudí…

Magistrát napočítal 500 Kč, což je solidní, protože když v jakémsi obchodním centru ztratíte parkovací lístek musíte na něj pomalu týden vydělávat a přitom by si to mělo automaticky dohledat.

Tiše jsem zaplatil, ale stejně mi to nedalo a odepsal, přes datovou schránku, poněkud uštěpačný dopis ve stylu „vaše starosti v dnešní době bych chtěl opravdu mít…“ A i když pochopitelně mají pravdu, jak musím znovu zdůraznit, zajímavější bylo to, co následovalo. I když jsem zaplatil, přišlo mi – opět po nějakém čase – upozornění, že nikoli. Odchytil jsem obrazovku z bankovnictví a odeslal ji přes běžný e-mail a k tomu ještě další dopis přes datovou schránku. A protože se opět několik dnů nic nedělo, začal jsem volat (speciální číslo, speciální sazba – zjevně když něco chceš, tak pěkně matičce Praze zaplať!).

Výsledkem bylo, že jsem se buď nedovolal, nebo to dotyčná osoba (dotyčná kancelář) hovor nebrala. Úhrnem jsem s tím strávil půl dne, možná víc, a ten můžu odepsat, protože když myslím na tyhle věci jednoduše nic nenapíšu.

Takže v podstatě ztracený den.

A protože jsem podle pražského magistrátu nezaplatil a neměl jsem náladu na dohadování, všechno jsem si pečlivě zaznamenal a odeslal nových 500 Kč, což jsem také písemně potvrdil.

Tentokráte se – do teď, a to už je pár měsíců – nevrátilo nic. Zjevně je ale vidět, že komunikace s občany, Prahu příliš nezajímá. Mimochodem nevrátila se ani druhá pětistovka a nevrátilo se ani potvrzení o tom, že jsem pokutu (opět) zaplatil.

Jó Praha…

To sou holt páni!

 

Číst 40 krát Naposledy změněno pondělí, 09 listopad 2020 19:06