sobota 13 červenec 2024
Text Size

Iget Blackview V3 (test): český mobil se skvělou výbavou a excelentním poměrem cena/výkon Doporučený

Možná vám mobily velkých značek připadají drahé, možná máte špatné zkušenost s těmi malými a často pod rukou dovezenými. Možná je ale všechno úplně jinak! Jsou tu totiž i telefony místních značek a tahle je jedna z nejnovějších…  

Foto: autor a Iget

 

Hodnocení: 95 %   

pro: excelentní poměr cena/výkon, výtečné ovládání, tvrzené sklo, zapnutí dvojím klepnutím na LCD, fotoaparát s autofokusem a ostřením přes displej, LED blesk, podporuje USB-OTG (!), vysoký stupeň aplikační kompatibility, excelentní práce s akumulátorem, včetně chování při naprostém vybití, spousta příslušenství v ceně, včetně Prima Play, ale…

proti: …zatím nekompatibilní s aplikacemi ČT (v řešení…), ne vždy plně lokalizovaný a ne vždy jde všechno na hlavní obrazovce upravit

shrnutí: Výborná práce, solidní design a spousta příslušenství v ceně. Až nezvyklá spousta! Tenhle mobil s tvrzeným sklem za něco málo přes tři tisíce, patří k tomu nejlepšímu, co můžete v nižší střední třídě sehnat. I když je cenově o kus níž!

 

Detail zadního a předního objektivu s LED světlem a reproduktorem. 

 

Pokud pamatujete na značku Eaget, pak už tušíte odkud „s Iget“ vítr fouká – od společnosti Intelek, která je na trhu už hodně, ale hodně dlouho, takže nehrozí, že jen tak zmizí jako nějaký dovozce... 

Iget chce být solidní značkou a protože s Intelekem spolupracuji už notně dlouho, nemám důvod nevěřit. Po multimediálních přehrávačích Eaget, které se už dnes příliš neprodávají, přichází se značkou Iget pro mobilní telefony a nejen pro ně. Blackview V3 je pak přístroj pracující se dvěma SIM kartami, který sází na kvalitní návrh, což mohu potvrdit a nijak se neinstaluje a v podstatě okamžitě naběhne, takže hned můžete telefonovat. I tento přístup má něco do sebe! 

V ceně toho V3 nabídne opravdu hodně, zvláště na mobil pod nějakých pět tisíc! Dostanete totiž jak silikonový kryt zadní strany, tak folii na sklo kryjící displej s tvrzeným sklem. To je v této cenové relaci hodně nezvyklá výbava, a to ještě jednu fólii najdete rovnou nalepenu na skle. V mém případě na ní sice byly dvě miniaturní bublinky, ale co! Je to zadarmo a v balení mám i druhou, takže až mě tahle odejde, nebo mě přestane bavit, prostě ji vyměním. 

Snímatelný silikonový kryt zadní strany pak nepochybně vydrží podstatně déle a pokud byste chtěli vědět, jak dlouho, není problém vznést dotaz. Telefon jsem totiž pořídil mé náctileté neteři… 

 

Klasická tlačítka, resp. klasické ovládání Androidu rozhodně potěší! Na absenci kontextového menu a třech klasických ovládacích a dotykových tlačítek si stěžuje celá řada uživatelů.  

 

Design, zpracování a určení

Jednoduchý elegantní styl jaký byste možná od telefonu „za tři tisíce“ neočekávali je korunován stříbrnou obrubou, což bohužel není na fotografiích příliš vidět. Na zadní straně vše doplňují výrazné kosočtvercové ornamenty, které najdete i na silikonovém krytu, který můžete použít nebo také nemusíte.

Hardwarová tlačítka (zapnutí/vypnutí, hlasitost) najdete na obou bocích, nahoře je umístěno připojení pro sluchátka a konektor Micro USB. Paměťová karta a obě mechaniky SIM karet (jedna klasická, druhá mini) najdete pod zadním krytem. 

Ke zpracování mobilu nemám připomínky, otevírání zadní strany je přiměřeně složité, silikonový kryt drží výborně. 

Blackview V3 je určen pro nezvykle širokou škálu uživatelů a podle mého si ho klidně může pořídit i ten, kdo doteď chtěl mobil v ceně kolem pěti tisíc. V pohodě by ale byl i pro náročnějšího uživatele. Jen nesmí chtít LTE! To ale v této kategorii – a teď myslím jeho skutečnou cenu – nikdo nečeká. Opravdovým limitem tak bude opět jeho šířka, resp. úhlopříčka displeje, protože 71 mm, resp. 12,7 cm (5ʺ) je na dítě i na řadu dospělých prostě moc. Mé neteři je to ovšem fuk! Prostě chce velký mobil a líbí se jí povedená bílá a silikonový kryt v ceně stejně, jako tvrzený displej s fólii.

 

Domácí obrazovka je jediná, kterou po spuštění mobilu v telefonu najdete. Další se vám objeví buď po manuálním zásahu nebo po instalaci více aplikací. Horní lišta s vyhledáváním Google je neodstranitelná a jak vidíte, v základu chybí na obrazovce i fotoaparát, který by tam ovšem být měl.

 

 

Test nejdůležitějších funkcí

 • Displej se poměrně dost leskne (nic výjimečného), ale kupodivu podporuje automatickou regulaci jasu. Čitelnost na přímém slunci je vzhledem k ceně mobilu (použita je pochopitelně levnější sorta IPS) výborná. Pohledové úhly jsou vynikající.
 • Kontakty v mobilu po importu jdou běžně setřídit, na tlačítkách pod čarou máte jednak samostatnou ikonu pro přístup k přímému vytáčení telefonních čísel, jednak další ikonu, kterou vstupujete do kontaktů, oblíbených kontaktů, atd.
 • Ovládání – k dispozici jsou tři dotyková tlačítka provedená v klasickém duchu, tj. Domů, Zpět a Kontextové menu. Tlačítek pod čarou je pět a čtyři z nich jdou upravit či zaměnit za jiná (až na vstup do seznamu aplikací). Z hlavní stránky a ani z dalších však nejde odebrat lišta vyhledávání Google.
 • Focení a video: fotoaparát má zabudovaný autofokus, ostří dotykem na displeji a ve výbavě je i blesk. Možností nastavení je nezvykle mnoho, včetně několika scénických programů a režimu potlačení šumu. 
 • Synchronizace s Outlookem není k dispozici, spojení s notebookem s Windows 8 bylo bezproblémové i když je pro přenášení souborů použit poněkud zastaralý způsob. Musíte totiž povolit USB úložiště a při následném kopírování velice často nepřehrajete žádné video a je třeba počkat, dokud nebude skončeno. Po spojení s počítačem máte k dispozici pět režimů, včetně  volby „Pouze dobíjení“!
 • Velikost a hmotnost: 71 x 141 x 9 mm a 160 g říká, že Iget V3 je trochu větší a těžší. Kupříkladu Acer Liquid E3 (E380) s podobnými parametry a 70 x 140 x 9 mm má hmotnost jen 135 g. 
 • Doba provozu: mobil při přehrávání videa (50 % přes Wi-Fi jako streamované; podporováno je pouze 2,4 GHz) vydržel zhruba 5,5 h a ve stejném režimu se dobil za 4 hodiny. Dobíjení je signalizováno přímo na mobilu po krátkém zmáčknutí napájecího tlačítka. Dodávaná dobíječka má 1 A a telefon se vypíná automaticky až v okamžiku, kdy je zcela vybit, tj. akumulátor má kapacitu menší než 1 %! Při úplném vybití jde pak po připojení dobíječky okamžitě zapnout a také ihned naběhne. 
 • Údržba je jednoduchá. Tvrzené sklo se špiní rozumně, silikonový kryt zadní strany vůbec. 
 • Aplikační kompatibilita: Air Attack HD Lite (hra) – bezproblémová; Angry Birds Rio (hra) – bezproblémová; Cool Reader (čtečka e-knih) – bezproblémová; Český rozhlas (Iradio ČRo) – bezproblémová; ČT (Ivysílání, ČT24, ČT Sport – TV archiv a živé vysílání) –  Ivysílání pracuje ale bez zvuku, ČT24 a ČT Sport nefunguje přehrávání videa; Filmbox Live (TV kanály a on-line videopůjčovna) – bezproblémová; Joj (TV archiv a živé vysílání) – bezproblémová; MX Player (videopřehrávač) – bezproblémová; Markíza (TV archiv) – funguje, ale potíže jsou např. při příchozím volání, kdy video nenaváže či rovnou vypadne a nejprve se musí pustit jiné a pak teprve to původní; Prima (TV archiv) – bezproblémová.

 

Tlačítko hlasitosti a detail horní části mobilu. 

 

Jaký je? Hvězda kategorie!

Základní dotyková tlačítka jsou provedená v klasickém duchu, což je samozřejmě velice příjemné! Mě to alespoň vyhovuje a tenhle styl pokládám za nejlepší ovládání se kterým kdy Google přišel. Pohodová je i možnost zapnout mobil dvojím poklepáním na displej, což je známé z nejvyšší třídy a vynikající je například i počet voleb po připojení k počítači. Stydět by se za ně nemusel ani mobil třikrát dražší! Výhod je tu ale podstatně víc (např. i excelentní práce s akumulátorem!) a nevýhod vysloveně málo. Patří mezi ně fakt, že není plně lokalizovaný (např. „Action“, kde povolujete dvojí klepnutí ke spuštění mobilu – na to ovšem narazíte i u velkých značek!) a také omezená úprava hlavní stránky – lišta vyhledávání Google promítající se i na ty další zavedené obrazovky, bohužel nejde odstranit. Jak ale vidíte, celkově jde o vynikající práci! Zapomeňte proto na nějaké obskurně dovážené značky, jako Xiaomi apod., které tu nemají oficiální zastoupení a se kterými jsou – pokud něco nefunguje – jen samé potíže (vlastní praxe). Zapomeňte na přímý dovoz z Číny se kterým jsou také problémy a ničeho se nikde nedovoláte. Tady, když vám nefunguje česká aplikace, prostě vznesete dotaz na českou firmu, byť vyrábějící v Číně, a všechno jde. Společnosti Iget jsem oznámil, že nepracuje iVysílání, ČT 24 a ČT Sport, resp. nepracuje v něm zvuk, resp. video stream, a nejen že to někoho zajímalo, ale protože jsem byl první, kdo jim to sdělil, začala to firma i řešit. O tomhle je poprodejní podpora vedoucí k dalšímu nákupu! A o tomhle je i komunikace se zákazníkem, která nekončí pouhým prodejem.

 

Po stažení roletky uvidíte takovéto menu. Vstup do kompletního nastavení je vpravo nahoře.

 

 

Menu Nastavení představuje jeden souvislý výpis a na dvou odchycených obrazovkách vidíte jeho větší část. Díky tomu, že není rozděleno na jednotlivé záložky, je vše přehlednější a zřejmější.

 

 

Tabulka vlastností

 

 

Iget Blackview V3 je sice trochu těžší, ale nesporně elegantní. Na snímku vidíte i silikonový kryt zadní strany a její originální design. 

 

 

Číst 28722 krát Naposledy změněno pondělí, 02 únor 2015 12:41

29 komentáře

 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig pondělí, 28 prosinec 2015 10:56 napsal(a) Bohumil Herwig

  Pro Ladu: Tady je odpověď od Inteleku: Tapetu na uzamykaci obrazovce nelze změnit a pokud jde o nastavení jiného způsobu zabezpečení, to najdete zde: Nastavení - Zabezpečení - část Zabezpečení obrazovky - vyberte první položku.
  Příručka pro Android 4.4 je ke stažení pod produktem http://www.iget.eu/cs/blackview-v3w. Android 5.1 je podobný Android 4.4.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig pondělí, 28 prosinec 2015 10:54 napsal(a) Bohumil Herwig

  Tady je odpověď od Inteleku: Tapetu na uzamykaci obrazovce bohužel nelze změnit.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig pondělí, 28 prosinec 2015 09:01 napsal(a) Bohumil Herwig

  Zjišťuji - dám vědět

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Verca sobota, 26 prosinec 2015 21:02 napsal(a) Verca

  Dobrý den. Nedávno jsem si koupila Iget Blackview V3 mobil a chtěla jsem se zeptat jak se dá změnit uzamykací obrazovka "tapeta" nikde to není. možna to zní jako blbost ale ja si stím nevím rady a nechci tam mit tapetu nějakého balonu. Děkuji za rady

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Lada Temňáková pátek, 25 prosinec 2015 22:51 napsal(a) Lada Temňáková

  Dobrý den, nepodařilo se mi zjistit, jak lze změnit tapetu úvodní obrazovky (pod klíčem pin). Běžné plochy - tapety není problém, ale ta uvodni - fakt nevím. Navíc mi dcera na úvod zadala usnadnění odemknuti obličejem, ale nejsme schopna najít, kde to je možné zrušit. Vzhledem k tomu, ze u telefonu není praktická příručka, hledám pomoc tímto způsobem.
  Děkuji LTem

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig pondělí, 21 září 2015 14:43 napsal(a) Bohumil Herwig

  Pro Janu a pro ZdendaLG
  To je klasika, obávám se že mohu jen poradit to, co Anetě...

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig pondělí, 21 září 2015 14:41 napsal(a) Bohumil Herwig

  Sebastiane má Google Play a máte pravdu, že ješt nedávno (cca dva roky, rok a půl) existovaly mobily bez něj. Nyní ale už prakticky nejsou, takže bez obav...

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře ZdendaLG neděle, 20 září 2015 21:02 napsal(a) ZdendaLG

  Sebastian-- samozřejmě má GooglaPlay, ale pokud jsi se setkal s androidmobilem bez playe, tak to byl neofiko přehrán android a nebyla tam nahrána ta GPappk. Je to chyba toho, co to přehrával, že to udělal polovičatě.
  Jinak já jsem s ním spokojen už zcela, batera se již nabíjí v pohodě, sice to ještě zablblo, ale kontakt miniUSB v mobilu jsem prošudlal opatrně štětinkama od zubního kartáčku a je to v pohodě.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Sebastian. neděle, 20 září 2015 19:53 napsal(a) Sebastian.

  chcel by som si tento mobil kúpiť tak sa chcem spýtať, či má Google Play ak má OS Android lebo už sa mi stalo, že mobil s Androidom nemal Google play. Ďakujem

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře ZdendaLG neděle, 20 září 2015 08:28 napsal(a) ZdendaLG

  Zdar všem, telefon jsem koupil přes inzoš a po pár dnech jsem ho aktualizoval přes ofiko aktualizaci. Ale začal se mi nějak špatně nabíjet. Nechal jsem ho zaplý (bat 19%)přes noc na nabíječce a procenta stouply jen asi na 25%. Pak jsem ho tak nějak přes den furt nabíjel, že mi do večera vydržel a vypl jsem ho (bat 9%) a nechal nabíjet opět celou noc a ráno (po 8h) bylo na baterce jen 29%. Nyní jsem zusil hardreset přes servisni menu a uvidim, ale moc tomu nevěřím.
  Upozorňuji, že jsem vyzkoušel už 3usb nabíječky a asi 5 různých káblů, včetně nabíjení přes PC. Prostě nenabíjí jak by měl, nebo aspon neukazuje že je nabitý na 100%, ale třeba jen na 29%. Nabíjení jsem zkoušel i v autě za hodinové jizdy a nabití nestouplo za celou dobu ani o procento.
  Ale ikonka baterky hlásí, že probíhá nabíjení.
  Uvažuji o reklamaci-- ale jsem z druhý strany republiky, anebo o přehrání androidu zpět na předaktualizační android, popřípadě na androida lilipopa 5.0, ale ten je zatím v BETA verzi, takže nemusí vše zcela uplně fachat.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře jana pátek, 18 září 2015 11:07 napsal(a) jana

  Ahoj mam zaple vyzvaneni zaple zvuky a telefon mi nezvoni pres sluchatka hudba hraje ale bez us ne

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig pondělí, 14 září 2015 10:09 napsal(a) Bohumil Herwig

  Tak to bylo rychlé Aneto!
  Mám tady pro vas zpravu od výrobce: ": Napište nám na http://www.iget.eu/helpdesk, kde s vámi technek danou věc vyřeší."
  Ať vše dobře dopadne....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig neděle, 13 září 2015 20:37 napsal(a) Bohumil Herwig

  Aneto obavam se ze to je na servis. Ale jeste jsem vas dotaz poslal vyrobci

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře aneta čtvrtek, 10 září 2015 00:03 napsal(a) aneta

  mam problem s telefonovanim, iget mam druhy den a pri hovoru slysim druhou stranu dobre i kdyz pomerne tise, ale druha strana me bud neslysi vubec nebo spatne, zajimalo by me cim to je a co s tim pripadne delat

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig úterý, 25 srpen 2015 18:28 napsal(a) Bohumil Herwig

  Dobry den Jitko
  Tady je odpoved od vyrobce:

  Vyzkoušejte reset pomocí bočních tlačítek, pokud nepomůže, pak nutné reklamovat.
  Postup:
  1. Vypněte telefon.
  2. Vyjměte baterii.
  3. Zasuňte baterii zpět a zmáčkněte současně zapínací tlačítko a šipku nahoru (tlačítka Volume+ a Volume -).
  4. Dostanete se tak do servisního menu Androidu a tam postupujte následovně:
  4.1 Zmáčkněte zapínací tlačítko a pomocí šipky dolů zvolte: wipe data/factory reset. Tím se dostanete do podmenu a pomocí šipky dolů najeďte na: delete all user data. Následně zmáčkněte šipkou nahoru a vyčkejte na provedení resetu,
  4.2 Pomocí šipky dolů ve stejném menu najeďte na: wipe cache partition. Následně zmáčkněte šipkou nahoru a vyčkejte na provedení resetu.
  5. Nakonec zvolte pomocí šipky dolů reboot system now a vyčkejte na restartování telefonu.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohous Herwig úterý, 25 srpen 2015 07:52 napsal(a) Bohous Herwig

  Předpokládám, že jste mobil restartovala, resp. zcela vypnula a opet zapnula.
  Pokud to nepomůže a bude to pokracovat nic me nenapada. Jen servis
  Poslal jsem jeste vas dotaz do vyrobci...

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Jitka úterý, 18 srpen 2015 12:49 napsal(a) Jitka

  Dobrý den,

  dostala jsem k narozeninám nový iGet Blackview a ani ne po měsíci se mi začaly úplně rozmazávat ikony na domovské obrazovce a části obrazovek při posunu na další. V menu je však vše ostré a pozadí domovské obrazovky taky.. Vůbec si s tím nevím rady, ještě se mi to u žádného telefonu nestalo.. Poradíte mi někdo?
  Díky moc

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohous neděle, 07 červen 2015 07:08 napsal(a) Bohous

  Tak to je Evo pech. Akorat ted nevim zda vy mate smulu, nebo ja jsem mel stesti.
  Smele do reklamace!
  Pri trech opakovanych zavadach....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Eva čtvrtek, 04 červen 2015 17:23 napsal(a) Eva

  Tak bohužel, telefon mám od Vánoc a už několikrát jsem uvažovala, že ho půjdu fakt reklamovat. Souhlasím s Pavlem.... nepřesný dotyk na skle je hrozný - psaní zpráv katastrofa, kolikrát se mi stane i u volání, že vytočí jiné číslo než chci. Vzhledem k tomu, že mám telefon hlavně na volání a psaní sms... je to pro mě utrpení a také velmi špatně použitelný, už bych ho nechtěla ani za nic :_( To, že tam je málo místa na apky, taky pravda...

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Vláďa H. pondělí, 02 březen 2015 12:09 napsal(a) Vláďa H.

  Dobrý den,
  informace o pouzdrech najdete popsané zde: http://www.iget.eu/cs/helpdesk-centrum-cs
  a) Silikonové pouzdro (bílé a černé) lze předopbjednat zde: http://www.iget.eu/cs/objednani-prislusenstvi
  b) Flipové pouzdro, lze použít neoriginální pouzdro viz. odkaz na helpdesk centrum

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře bherwig sobota, 28 únor 2015 05:41 napsal(a) bherwig

  Vznesl jsem dotaz na iGet, protoze ho take n anetu nikde nevidim. Odpoved zatim nemam....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Petra čtvrtek, 26 únor 2015 23:30 napsal(a) Petra

  Chci se zeptat mam Iget V3 chtela bych na nej jiny gumovy kryt je mozne ho nekde sehnat.Dekuji Petra

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Petra čtvrtek, 26 únor 2015 23:25 napsal(a) Petra

  Dobry den
  Chci se zeptat koupila jsem dceri Iget v3 a potrebovala bych vedet zda je na nej mozny koupit jiny gumovy kryt.Dik

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Erik1 čtvrtek, 26 únor 2015 16:31 napsal(a) Erik1

  Zdravím nema nikto zalohovnú svoju rom ? alebo neved by niekto spraviť mi backup svojej rom...moj som brickol a neviem čo s tým jedina možnosť je restore ...alebo aspoň link na celý update ktorý bol....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Pavel pátek, 20 únor 2015 17:49 napsal(a) Pavel

  Digitizér je ta část, která převádí polohu dotyku prstů na polohu, kterou využívá telefon. Je to vlastně polohový senzor integrovaný do krycího skla LCD telefonu. Takže to sklo na které se dotýkáte prstem.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohous Herwig pátek, 20 únor 2015 01:42 napsal(a) Bohous Herwig

  Tak to už chápu výtky.
  Já musím přístroj posuzovat v rámci kategorie. Max mohu srovnat s kategorii výše/níže.
  Za danou cenu podle mého hodnocení odpovídá. S klávesnicí jsem problém neměl, že padá iPrima je bohužel normální, na málokterém mobilu vůbec jede. Ale zajímavé to iVysílání. Mě prostě nejelo a ted se na to u iGetu dívají. Zprávu ale zatím nemám. Díky moc za postřehy.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Petr čtvrtek, 19 únor 2015 21:23 napsal(a) Petr

  Ahoj,
  1) přecházel jsem na V3 z jiného telefonu a zpočátku jsem si také zvykal při psaní SMS, stáhnul jsem si jinou klávesnici a jsem spokojen, už nemám problém.
  2) Velikost uložiště pro aplikace odpovídá běžným telefonům, některé telefony v této cenové úrovni mají pouze 700 MB, co vím tak držší telefony od iGETu mají 1,5 - 2,5 GB jako uložiště pro Aplikace.
  3) GPS používám hlavně s navigací např. mapFactor, BoOnRoad a zde mi funguje skvěle.
  4) S pevnostní telefonu je obecně problém, čím levnější a přitom velké uhlopříčka tím křehčí telefon, V3 dávám raději do kapsy u košile nebo u kalhot, ale tomu se raději vyhýbám. Můj poslední 5" telefon od Samsungu jsem při jednomu ohnutí při zavazování tkaničky v kapse, ohnul a poškodil si displej. Telefon za 12k, oprava za 3,5K, tak jsem raději koupil V3.
  5) Do telefonu jsem si nainstaloval flash player co nabízí ke stažení prohlížeč Doplhin a nenarazil jsem na nic, co by mi nešlo spustit.
  Takže ikdyž telefon není bez chyb mohu doporučit.

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Bohumil Herwig čtvrtek, 19 únor 2015 14:47 napsal(a) Bohumil Herwig

  Přiznám se že na mě máte hodně vyhraněné požadavky.
  Čemu říkáte "digitizér"?
  U úložiště nevidím velký rozdíl proti ostatním
  GPS jsem zkoušel jen namátkou na jednu cache - programy ktere používáte vy neznám....

  Nahlásit
 • Odkaz Komentáře Pavel středa, 18 únor 2015 09:49 napsal(a) Pavel

  Ahoj, vlastním tento telefon už cca 2 měsíce. A za mě po praktické stránce nekupovat.
  A 95 % by jsem mu určitě nedal:

  Hlavní problémy
  1. Nepřesný digitizér, tolik překlepů jsem snad ještě nikdy neudělal. Je to až tak špatné, že někdy nevím jestli nemám jít reklamovat
  2. Nelogické rozdělení úložiště, kde je na aplikace pouze 980 MB,což je dnes žalostně málo a i když se dá nechat přesouvat na SD kartu, tak jste za chvíli na limitu a Google market Vám bude hlásit nedostatek místa na úložišti (i když zbývá třeba 100MB).....Změna možná jenom Rootem a to je pak ztráta záruky. Takže potud máte externí SD, tak obsadíte 980MB zbytek půjde na external SD a zbytek vnitřního úložiště je k neužitku......
  3. Nepřesná GPS , pokud používáte apky jako Endomondo nebo Runtastik vyhněte se obloukem. Běh rychlostí 25 km/h nebo proměřování o 1 km na trase dlouhé 5 km je skutečnost. Testováno Endomondo, Sportstracker, Runtastic, Locust.
  4. Plastové šasi je příliš měkké a i když má silikonový obal, po prvním pádu na zem (opravdu pád z desky stolu na laminátovou podlahu) došla k prasknutí skla v místě kraj-sluchátko nejslabší místo.

  Těhle pár věcí z tohoto telefonu dělá skoro nepoužitelné zařízení. Pokud ho chcete používat jako univerzální zařízení a za 3 tisíce toho dneska koupíte spoustu lepšího.

  Ivysílání ČT funguje na mám kusu dobře, jen padá Iprima.
  Telefon je po první softwarové aktualizaci.

  Jo a nejde s ním naskenovat FURBY, ale to jen okrajem.

  Nahlásit

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.