středa 21 únor 2024
Text Size

LG G Flex D958 v Tančícím domě Doporučený

Dovedete si představit příhodnější místo pro uvedení pružného a zahnutého telefonu (nebo telefono-tabletu, jak chcete…) než v elegancí nabitém a ladnými křivkami proslulém Tančícím domě na pražském nábřeží? 

Telefon se začne prodávat dnes od 12:00 na kasa.cz za 19.990 Kč. (Opravdu se prodává... - odkaz se otevírá do nového okna.)

Aktualizováno 12:20, 5. 2. 2014

Prohnutý telefon, mimochodem uvedený LG Electronics jako první na světě, byl hitem na lednovém veletrhu CES International v Las Vegas, ale zatím oficiálně oznámen nebyl ani u nás. To napravilo dnešní setkání, kde jsme ho mohli vidět i ve skutečnosti a které probíhalo po celém světě ve stejný čas, což je - nejen u LG - hodně velké novum. A stálo to za to i když si ho nepředstavujte jako vysloveně ohnutý, spíše jemně prohnutý, což je myslím dobře vidět na fotografiích.  

Zprávy z Vegas mluvili o tom, že zahnutý mobil s obřím displejem se sám narovná, když si na něj sednete, že je konstruován jako pružný a odolný, že je výborně přizpůsobený tváři a mluvilo se i o tom, že na jeho povrch byl použit speciální materiál, který zvládne omezit, resp. sám opravit drobné škrábance. Kupodivu to opravdu funguje, ale nikoli tak jak bylo na řadě českých serverů avizováno.

LG k tomu říká toto: "Na zadní části je použit speciální lak díky kterému se drobné škrábance sami zatáhnou i když někdy – zejména v zimních měsících – je třeba ho jen trochu zahřát třeba v ruce."

Co LG tvrdilo na tiskové konferenci ohledně „zahnutí“...

  • zakřivení přináší vyšší kvalitu zvuku (mikrofon je blíže ústům);
  • flexibilní OLED displej má tloušťku 0,44 mm (à la list papíru) a je na bázi substrátu bez skla, takže může být tenčí a také pružný (když si na něj sednete nebo na něj například zatlačíte);
  • zabudován je rovněž zakřivený a „pružný“ akumulátor („naše telefony budou vždy zakřivené všude a nebudou mít rovná záda…“);
  • výhodou je také větší rádius palce, takže i při větší úhlopříčce palec stále zvládá obsluhovat displej i přesto, že je zabudován šestipalcový; díky zakřivení je to vlastně stejné, jako by měl 5,2ʺ.

 

Co mě přišlo zajímavější…

  • vrchní díl OLED displeje tvoří odolné „sklo“ Gorilla Glass, což je prý ve skutečnosti spíše velice odolný plast (tradiční sklo by nedovolovalo telefonu pružit); 
  • zabudovaný fotoaparát natáčí do Ultra HD;
  • telefon se výtečně drží v ruce a vůbec jsem neměl pocit, že bych držel šestipalcové "pádlo";
  • zadní strana se díky speciálnímu laku dokáže z malých škrábanců sama „zahojit“.

 

LG Flex s Androidem v titanově stříbrné je telefon nejvyšší třídy a exkluzivitě bude odpovídat i cena atakující hranici 20.000 Kč. Parádní bude i výbava i když na prohnutém displeji typu POLED (nebo P OLED) s úhlopříčkou 15,2 cm (6ʺ) najdete pouze rozlišení HD Ready, tedy 1 280 x 720 bodů. 

Pohání ho čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM 8974), 2,26 GHz a grafická jednotka Adreno 330 na 450 MHz. Zabudováno je 2 GB paměti RAM, akumulátor s kapacitou blížící se notebooku (3 500 mAh) a 13megapixelový fotoaparát. 

Ke špičce bude patřit i díky Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac a konektoru kompatibilnímu s USB 3.0, nemluvě o výše zmiňovaném samoopravném krytu.

Telefon má rozměry (švh) 82 x 161 x 9 mm a hmotnost 180 gramů.

 

Oficiální stránku najdete zde (angličtina, odkaz se otevírá do nového okna). 

 Totéž v češtině je zde (odkaz se otevírá do nového okna).

 

 

 

 Fotografie z uvedení v Česku

 

 

 

 

 

Číst 11831 krát Naposledy změněno středa, 23 duben 2014 10:15

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.