úterý 25 červen 2024
Text Size

Panasonic Toughpad FZ-M1 v Café Louvre

Panasonic Toughpad FZ-M1 v Café Louvre Panasonic

Na pražské Národní třídě byl na pracovní snídani na český a slovenský trh uveden první vysloveně odolný tablet bez větráku na světě. 

Aktualizováno 13:00, 5. 2. 2014

 

Tvrďáka konfigurovatelného podle potřeb a určeného především profesionálům, tedy například záchranným složkám či do logistických služeb, dnes o deváté hodině uvedlo české zastoupení společnosti Panasonic. 

Jak bylo vidět na tiskové konferenci, do ruky padne výborně, zobrazení se velice rychle natáčí podle potřeby, ale shora je k dispozici hardwarové tlačítko pro jeho fixaci (viz foto níže). A když jsem u popisu -- systémový konektor najdete ze spodu (opět viz foto níže) a čelní straně pak na fotografii vpravo vidíte logo Windows, které vás po zmáčknutí odkáže úvodní obrazovky "osmiček". Jako obvykle to funguje naprosto okamžitě a bez zaváhání.

Displej je sice jenom TFT, ale jak jsem se mohl přesvědčit, pohledové úhly jsou vynikající, což je dosti velké překvapení. Překvapila me i ale lehkost bytí, protože se přiznám, že jsem spíše očekával nějakou cihlu vhodnou i pro sebeobranu...

Příslušenství, jako například modul s LTE, další akumulátor,  či čtečka čárových kódů, se montuje do horní části zadní strany. Dokoupit ale můžete například i pero, bytelný držák či speciální pouzdro.  

K dispozici je rovněž prográmek, který v dotykovém ovládání dovoluje řadu variant. Například po displeji psát pouze perem, takže nedetekuje prsty, nebo třeba přepnutí do režimu Glove Mode pro práci v rukavicích. 

 

Aktualizováno 13:00: tablet se dá ovládat i s mokrým displejem, resp. s mokrými prsty, což jsem si ověřil. Jen je třeba předem (např. když začne pršet...) spustit prográmek pro správu dotyků (viz výše).

Právě tohle je jedna z nejdůležitějších věcí u odolných produktů.

Ale prakticky nikde to nenajdete...

 

Dozvěděli jsme se i to, že tablety s Windows a Androidem ovládají 69 % trhu a že v letošním roce si největší koláč ukousnou ty s úhlopříčkou menží než devět palců.

Toughpad FZ-M1 s rozměry 203 x 132 x 18 mm (švh) váží váží 540 g a je vybaven displejem s úhlopříčkou 17,8 cm (7ʺ) o vysokém rozlišení 1 280 x 800 bodů. Bez elektrické zásuvky má vydržet až 8 hodin, přičemž se dobije už za dvě! Navíc je akumulátor snadno uživatelsky vyměnitelný.

Odolnost vyjadřuje i krytí IP65, přičemž „6“ znamená úplná odolnost proti vniknutí prachu a „5“ odolnost proti stříkající vodě po dobu 3 minut na vzdálenost 3 m.

Podle výrobce tablet prošel testy pádu z výšky 1,5 m a je schopen práce v rozmezí teplot od -10 do +50 °C. 

O tabletu jsme na základě tiskové zprávy informovali už na počátku ledna zde, prodávat se u nás začíná právě teď. 

 

Systémový konektor.

 

Tlačítky snadno vypnete automatické otáčení obrazu na LCD.

 

Představován byl ještě zatím tzv. sample. Co jsem mohl vyzkoušet, ale funkční.

 

Kolega Richard Voigts zkouší odolnost tabletu v praxi.

 

Číst 6498 krát Naposledy změněno pátek, 04 duben 2014 17:26

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.