sobota 30 září 2023
Text Size

Indesit a Hotpoint 2014: Více prostoru, více funkcí

Včera odpoledne představily obě značky to nejdůležitější z připravovaných novinek pro letošní rok. Hodně zajímavé byly především čtyřdvéřové chladničky Quadrio a tolik místa byste opravdu nečekali!  

Foto: autor, Hotpoint, Indesit

 

PSALI JSME TAKÉ: Chladnička Hotpoint Quadrio E4DG AA X MTZ s multifunkční zásuvkou. 

Hotpoint Openspace (trouba ze které uděláte dvě) - odkazy se otevírají do nového okna.

 

Bez zajímavosti ale nebylo ani nové příslušenství. Chladicí nádoba na víno, kterou dáte namrazit a pak funguje až 3 hodiny, držák na lahve prý prakticky do jakékoli lednice (umísťuje se pod polici nižší než centimetr) nebo terakotový kámen na pizzu určený do trouby.

To nejzajímavější však představovaly 70centimetrové (70 cm šířky) chladničky. O té s multifunkčním šuplíkem, ze kterého podle potřeby operativně uděláte například nulovou zónu pro maso nebo o něj rozšíříte klasickou chladicí část, jsme už psali (odkaz najdete výše). Na setkání ještě k vidění – prý kvůli velkému zájmu, resp. potížím s dopravou – nebyla, avšak níže zobrazená čtyři sta litrová Hotpoint E4DG AAA X 03 vypadá stejně a nabízí i technologii aktivního kyslíku (ozón) snižující šíření bakterií prý o až 90 %, nežádoucí pachy o až 70 %. Pozoruhodnou funkcí je také i to, že zamrazit můžete dokonce i pokrm teplý 70 stupňů, takže nemusíte čekat na jeho vychlazení. 

 

 

Chladnička Hotpoint E4DG AAA X 03 je už v prodeji za cca 21.990 Kč. Jak vidíte, zásuvka pro nulovou zónu (teplota se udržuje kolem nula stupňů, resp. o jeden, dva stupně výše) je obrovská. Určena je pro maso a nad ní vidíte dva šuplíky s řízenou vlhkostí pro zeleninu. Nemusím připomínat, že tyhle věci jsou veskrze praktické a mám vyzkoušeno, že vše vydrží o čtyři, pět dní déle a navíc čerstvější. Vřele doporučuji!

 

Pár dalších postřehů

  • Díky horní dvojici dveří chladničky Quadrio, působí prostor v pravdě obrovsky. Dveře se dají otevírat (a zavírat) samostatně a zdají se být velice dobře vyřešené. Pochopitelně! Jsou totiž tím nejcitlivějším místem!
  • Myčky Hotpoint disponují tzv. noční cyklem s hlučností 40 dB.
  • I u myček nádobí je použita ozónová technologie nabízející přirozené odstranění pachů. Vytváří ho výboj se spotřebou asi 2 watty, zařízení je umístěno v dvířkách a jde kdykoli vyvolat tlačítkem. Podle výrobce je to ideální v okamžiku, kdy do myčky jen průběžně odkládáte nádobí a myjete až po jejím naplnění.

 

 

  • U myček Extra se dá vrchní koš polohovat pákou, můžete ho ale také zcela vyjmout a zastrčit do myčky opravdu velké kusy nádobí (viz foto). 
  • Myčky pro 14 sad nádobí mají spotřebu pouhých 9 litrů vody, zařazeny jsou do energetických tříd A+, A++ či A+++ a hlučnost je 44 dB či dokonce 42 dB. Například DFP 58T94  A přijde na 13.690 Kč.
  • Pračky Innex (detail ovládání – foto zcela nahoře) jsou testovány na půl hodinovou zátěž dvířek 20 kilogramy (pokud máte děti, může se to hodit) a mimo jiné také na více než 30 000 otevření a zavření. Použit je tichý invertorový (tedy bez uhlíkový) motor.
  • Pračky se sušičkami Indesit Innex nabízejí zajímavý program Push & Wash + Dry (viz foto zcela nahoře – v perexu) pro 3 kg prádla, který bez jakéhokoliv nastavování spustí 44minutový program peroucí při 33 °C a následně prádlo automaticky při 63 °C vysuší. Například za XWDE 961480X WSSS přijde na 16.490 Kč.

 

 

 

Plynová deska řady Retro, Hotpoint PC 640 T. V obdobném duchu se dodává například trouba či celý sporák.

 

 

 

Detail ovládání pračky Hotpoint LFD 11M1320CX EU.

 

 

 

Číst 5162 krát Naposledy změněno pondělí, 09 červen 2014 10:17

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.