pátek 5 červen 2020
Text Size

Acer, Stromovka a „segwejové“

Na dnešně odpolední akcičce bylo přítomno jen pár kousků hardwaru, ale o to více dobrého jídla, pití, pohody a také jízdy na dvoukolce Segway spojené se soutěží v obratnosti jízdy.  

Foto: autor

 

Pokud ale zůstaneme u elektroniky, o kterou tentokráte paradoxně vůbec nešlo (šlo jen o tu pohodičku, což je na druhou stranu od Aceru hezké), chuťovkou byl vzorek mobilu E500 (E5), který má i na český trh přijít někdy v srpnu, či v září. Telefon je koncipován jako vysloveně pracovní, takže je zabudován akumulátor s kapacitou 3 500 mAh, což už je pomalu jako v notebooku! Odhadovanou výdrž jsem snad správně zaslechl někde kolem dvou dnů, ovšem při velmi tvrdém kancelářském provozu.

Akumulátor má být tentokráte uživatelsky výměnný, zabudován je čtyřjádrový procesor a cena má být pod 6.000 Kč.

 

Další informace mj. i o Aspire Switch 10, včetně fotografií, najdete zde (odkaz se otevírá do nového okna).

 

Hodně se mi líbil zhruba kilový (1,2) Aspire E 11, který si budete moci zakoupit v řadě barev a který má pasivní chlazení, což je paráda! Díky absenci větráku tak není problém si s ním večer hrát v posteli bez obav, že „uvaříte“ procesor, protože vám peřina ucpe (či zmenší) odvětrávací otvory. 

V základní verzi má E11 přijít na zhruba 7.500 Kč, v kovu a s dotykovým displejem pak asi na deset tisíc. To vše ovšem s jednou maličkostí – operačním systémem je „Windows 8.1 + Bing“ (více viz zde – odkaz se otevírá do nového okna).

K vidění byl poprvé i produkční Aspire Switch 10 s oddělitelných víkem displeje. Je bytelně příjemný, má slušnou klávesnici a hotový kus potěšil – v porovnání s předprodukční verzí – i podstatně silnějšími magnety uchycujícími víko s LCD. To se nyní vyndavá a nasouvá zpět velice snadno i když to druhé vyžaduje nepatrně cviku. 

Switch 10 má přijít na asi 10.000 Kč. 

K vidění byl i nový notebook na domácí použití, E15. I ten má kvalitnější klávesnici se samostatným numerickým blokem, vylepšen byl ale také zvuk a delší je i výdrž při práci na akumulátor. Mě osobně se zdál být také o něco subtilnější a zaujala i možnost držení za akumulátor. 

Veškeré notebooky byly k vidění v produkční podobě a na uvedení nejspíše nebudeme dlouho čekat. 

 

P. S.: na „segweji“ jsem se nakonec zase nesvezl. To už skoro začíná být osud…

 

Acer E500 (E5) zezadu s tlačítkem, které si můžete nastavit podle svého.

 

Acer E500 (E5) má výměnný akumulátor. Například současný E3 (E380) nikoli.

 

Předprodukční vzorek Acer E500 (E5). Povšimněte si zcela jiného tvaru, než jaké známe ze současných telefonů Aceru.

 

 

Číst 5677 krát
Pro psaní komentářů se přihlašte