pondělí 27 květen 2024
Text Size

Google Glass neoficiálně už i v Česku

Zcela neoficiálně představila rozporuplné elektronické brýle společnost Alza.cz. Na řadě míst po světě, kde se pokusně prodávají, jsou totiž pro svou indiskrétnost zakázané.  

Foto: Google

 

Alza.cz ve spolupráci se serverem SvetAndroida.cz představila brýle Google Glass, které „natáčejí kudy chodí“. Samo jste si je dokonce mohli od 5. do 7. června v pražské „alze“ vyzkoušet. 

Google Glass patří do kategorie tzv. nositelných technologií (Wearables), což jsou produkty, které uživatel prostě nosí někde na těle. Patří mezi ně například i chytré hodinky a náramek Samsung řady Gear, které jsme testovali zde (odkaz se otevírá do nového okna).

Alza.cz má – podle vlastního vyjádření – v této kategorii už přes padesát výrobků, ale žádný takto rozporuplný. Řada restaurací a klubů dala jasně najevo, že je ve svých prostorách nepovolí a spory o jejich používání vedou i ochránci občanských práv. 

 

Více se o Google Glass dozvíte zde (angličtina, externí odkaz se otevírá do nového okna).

 

Google Glass na české Wikipedii (externí odkaz se otevírá do nového okna).

 

 

 

 

 

Číst 6087 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 11:55

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.