pondělí 27 květen 2024
Text Size

Prima Play je už u Panasoniku!

S dnes odpoledne uvolněnou, novou verzí firmwaru, Panasonic zpřístupnil i vstup do archivu televize Prima FTV. A má ho jako jediný!  2x AKTUALIZOVÁNO  

Foto: autor

AKTUALIZOVÁNO, 14. 6., 11:00: doplněn první pohled na ovládání a možnosti aplikace.

AKTUALIZOVÁNO, 13. 6., 23:00: Potvrzeno. Prima Play jsem nainstaloval na plazmu GT60 z roku 2013. 

 

Panasonic by měl mít exkluzivitu na archiv Prima Play zhruba rok a widget jsem našel před chvíli u právě testovaného televizoru střední třídy, Panasonic TX-42AS650E. Z ničeho nic naběhlo po vstupu do chytré části tlačítkem APPS malé okénko upozorňující na stažení nové verze firmwaru. Udělat jsem to musel, protože jinak by mě televizor nepustil dál. V každém případě archiv funguje i když zatím v této ranné verzi nemá na stejnojmennou aplikaci pro mobily a tablety. 

U televizního widgetu jsou totiž pořady zatím tak nějak naházené na jednu hromadu.

V každém případě, je to od Panasoniku perfektní počin a sluší se připomenout, že se kdysi tomuto výrobci povedl obdobný husarský kousek i s „Novou…“

 

A což teprve, kdyby se potvrdilo, že aplikace (widget) funguje i u starších chytrých televizorů Panasonic.

Vyzkouším rok 2013 a dám vědět. (Splněno, viz výše)

 

Prima Play v televizoru: jak vidíte, možnost výběru pořadu k přehrání nejsou nijak velké.

 

Doplněno, 14. 6., 11:00: Úroveň aplikace zatím podprůměrná

Zkoušel jsem ji na seriálových dílech, protože tam se vždy láme chleba.

Tady to zatím vypadá tristně. Představte si třeba Cesty domů. Neviděli jste – řekněme – třicet dílů a teď chcete navázat. 

Aktuální díl je, jak se dívám, 277 a vy se chcete dostat na 237. Na obrazovce televizoru s úhlopříčkou 107 cm (42") se jich ukáže 9 (obrazové náhledy, přepnout nejde) a v praxi to znamená trochu si tudíž zalistovat. 

To je ale ještě pohoda. Problém je v tom, že po shlédnutí 231 dílu nemáte jak se dostat na 232. Aplikace totiž naběhne opět na začátek, tedy na 277…

Stávající verze aplikace také bohužel nenabízí možnost výpisu alespoň abecedního seznamu pořadů, jako verze pro Android, a nemá pořady ani tématicky členěné, ani možnost vyhledávat prostým zadáním jména. ČT tohle všechno sice nemá uděláno právě ideálně a má v tom spousty chyb, ale ovladatelnost archivu dostupného přes HbbTV je nesrovnatelně lepší. 

Nicméně archiv Primy těch pár pořadů, které jsem stačil shlédnout, přehrával spolehlivě (s tím mám u Prima FTV dlouhodobě výborné zkušenosti) a pořad dokonce umí uložit pozici, což na iVysílání nejde a umí to jen Voyo televize Nova, které je ovšem placené. 

Ať je to jak chce, pokud máte dostatek trpělivosti, svého seriálového dílu se nakonec doberete, což vám u novinky jménem Nova Plus, kde pořad visí snad jen týden, opravdu nehrozí.

Prima a ČT jsou tak jediné dva rozumně použitelné televizní archivy, které jsou zdarma. První by měl mít reklamu, druhý ji nemá. Není divu, i když jsou obě aplikace zadarmo, nějak se provoz hradit musí.

 

 

 

Číst 6857 krát Naposledy změněno sobota, 14 červen 2014 10:55

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.