středa 21 únor 2024
Text Size

Philips 2015-16: podzimní televizní novinky v Praze

Po zářijovém veletrhu IFA 2015 představuje dnes společnost TP Vision vyrábějící televizory pod značkou Philips své podzimní novinky. Reportáž najdete na redakčním twitteru od asi 9:30… 

Foto: TP Vision

 

ČTĚTE TAKÉ: Zpravodajství z berlínského veletrhu IFA 2015 (nové okno).

 Philips Ambilux - vrchol nabídky (nové okno).

 

Očekává se představení především dvou zásadních věcí:

– televizoru Philips 8901 Ambilux s osvětlením pozadí Ambilight, resp. Ambilux, zajištěného prostřednictvím LED projektorů,

– televizoru série 8601 (viz foto výše) s odnímatelným zvukovým systémem, který lze umístit v prostoru à la domácí kino.

 

Philips Ambilux, nebo také Philips 8901 používá k osvětlení zdi za televizorem projektorovou technologii.

 

Podívejme se ve stručnosti na obě novinky oznámené na letošním berlínském veletrhu spotřební elektroniky IFA.

Philips Ambilux 8901 rozšiřuje obraz pomocí promítání na zeď za televizorem stejně, jako je tomu u klasického osvětlení pozadí TV Philips Ambilight, které nejspíše znáte. Využívá se k tomu devíti – podle jiných zdrojů z TP Vision – sedmi miniaturních LED projektorů.

Televizor s úhlopříčkou 65 palců, tj. 165 cm, má být v Evropě dostupný během čtvrtého čtvrtletí 2015.

 

Philips 65PUS8601 s odnímatelným zvukovým bezdrátovým systémem a podporou systému DTS Premium.

 

Philips 8601, nebo také Philips 65PUS8601 (a 55PUS8601) s unikátním odnímatelným zvukovým systémem pracuje s 18tenkými reproduktory umístěnými ve dvou oddělitelných blocích a dvěma subwoofery s neodymovými magnety. Vše je napojeno na zesilovač o výkonu 50 W podporujícím mj. kódování i DTS Premium.

Oba chromové zvukové bloky, které najdete po stranách televizoru lze oddělit a umístit na dokoupitelné stojany prakticky kdekoli v prostoru. Komunikují totiž s TV bezdrátově a bude tudíž pouze zapotřebí napojit je na elektřinu.

Televizor se bude dodávat ve dvou úhlopříčkách – 140 cm (55") a 165 cm (65") a ke koupi by v Evropě měl být opět během čtvrtého čtvrtletí 2015.

Aktuální zprávy a fotky z pražského uvedení najdete od asi 9:30 h na redakčním twitteru zde (externí odkaz, nové okno).

 

Číst 4623 krát Naposledy změněno pondělí, 12 říjen 2015 06:10

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.