pondělí 28 září 2020
Text Size

Samsung, veletrh CES 2016: ocenění za televizory SUHD

Veletrh CES začíná v Las Vegas až 6. ledna, ale některá ocenění se už rozdávala. Jako ty, které se týkají technických a technologických inovací.  

Foto: Samsung

Technologie LCD obrazovek zvaná Samsung SUHD, která se objevila v roce 2015 v nejvyšších řadách televizorů tohoto výrobce, znamenala z mého pohledu značný úspěch. Soudím tak ze třech televizorů, které jsem měl s těmito obrazovkami k dispozici na recenzi. A obrazovou kvalitou jsem byl hodně překvapen, což je míněno v dobrém!

SUHD tak pro mě osobně představuje maximum, které lze z LCD technologie dostat a nedovedu si představit, že by šlo obrazovou kvalitu posunout ještě dále.

Nevím, co Samsung s LCD a doplňkovou elektronikou vlastně udělal a nikde se tím nechlubí, čemuž se jen těžko můžeme divit, faktem ale zůstává, že to funguje.

A nebývale dobře!

V každém případě mi ocenění „CES 2016 Innovation Awards (Best of Innovation)“ přijde jako naprosto správné a trefné.

SUHD si ho rozhodně zaslouží!

Mimochodem tento výrobce také oznámil, že všechny jeho chytré televizory uvedené pro sezónu 2016/17 budou připraveny na spolupráci s tzv. internetem věcí, což není nic jiného, než možnost starého známého napojení přes Wi-Fi či jiný komunikační standard, na nejrůznější krabičky typu dohledové kamery, domácí spotřebiče, otvírače bran či třeba okenní, dveřní nebo teplotní čidla; tady ale spíše než o Wi-Fi půjde o komunikaci přes nějakou tu 800MHz frekvenci…

 

 

 

Nejlevnější televizor Samsung SUHD (zlevněný ze 74.990 Kč) zakoupíte nyní za 49.900 Kč a jmenuje se UE48JS8502 (122 cm). Test najdete na Digizone.cz zde (nové okno, externí odkaz).Číst 4082 krát Naposledy změněno středa, 06 leden 2016 05:25
Pro psaní komentářů se přihlašte