středa 12 srpen 2020
Text Size

CES 2016: nyní jen už „CES“, což není jediná změna

Světoznámý veletrh dnes už nejen spotřební elektroniky, kterou má ostatně v názvu, začal dnes, tj. 6. ledna a potrvá do 9. ledna 2016. Už teď je vidět celá řada vychytávek, překvapivé drony, a také nová úžasná „nositelná“ elektronika. 

Foto: CTA

ČTĚTE TAKÉ: Pokud máte chuť připomenout si CES 2015, tady je závěrečná zpráva (nové okno).

Pokud jsem minulý rok napsal, jak je úžasné, že se organizátoři rozhodli upravit jméno veletrhu na „International CES“, letos je to – opět – zcela jinak. A prý snad už s konečnou platností!

V rámci zjednodušení značky organizátoři zavádějí pouze název „CES“ a apelují na novináře, aby o veletrhu nereferovali jako o „Consumer Electronics Show” nebo „International CES“, jak bylo zvykem dříve. A protože veletrh vzhledem k časovému posunu skutečně začíná až za více než deset hodin, zprávy na oficiálním webu CES zatím ještě nebyly otevřeny (podívejte se sem – nové okno, externí odkaz).

Z novinářských a VIP dnů je však opět vidět posun ke zvýraznění elektroniky všeho druhu – hlavně „toho jiného…“ – a také spousta vychytávek tipu dron s jednou vrtulí, či chytrý pásek, který vám pohlídá nejen velikost vašeho pasu.

Něco z toho vidíte na Digirevue.cz na odkazech níže, pěkný úvodní článek o vychytávkách z VIP dnů najdete v Hospodářských novinkách zde (nové okno, externí odkaz).

ZATÍM JSME NAPSALI:

CES 2016: ocenění za televizory Samsung SUHD.

Samsung ohlašuje chytrý opasek a nový styl ovládání. 

 

 

Na Twitteru můžete zprávy z veletrhu jako obvykle najít pod „#CES2016“. Stačí se třeba jen podívat na ten redakční zde (nové okno).

P.S. vzhledem k osmihodinovému časovému posunu a zveřejnění tohoto článku v 6. 1. v 5 h ráno, vlastně veletrh začne až za čtyři hodiny, ale vzhledem k tomu, že otevírá někdy v devět ráno…

 

Číst 3387 krát Naposledy změněno středa, 06 leden 2016 05:24
Pro psaní komentářů se přihlašte