čtvrtek 29 říjen 2020
Text Size

Požírají televizory s Google Android TV sami sebe?

Povede případné přejmenování operačního systému Googlu k žádoucím výsledkům nejen v tomto ohledu? Otázek je mnoho, odpovědí zatím pomálu, ale trh bude rozhodně zajímavější, ať už to dopadne jakkoli.

Foto: Google

 

Konkurence na trhu televizorů s operačním systémem Android TV je značná. Až by se někdy mohlo zdát, že požírá sama sebe. Jsou tu dobře zavedené značky Sony a Philips (TP Vision), nastupující žraloci jako zejména TCL a celá řada menších výrobců. Ti se pochopitelně chtějí na popularitě Androidu přiživit a nelze se jim divit. Další čínský gigant, Hisense, používá vlastní o. s., ovšem zejména v USA nabízí i televizory s Android TV.

Když se nyní podíváte na oficiální stránky Google Android TV co uvidíte?

Jiné věci, než dříve a především přehled značek vyrábějících přístroje s Android TV pro USA. Teprve po zmáčknutí odkazu na Android TV u „globálních partnerů“ zahlédnete spoustu dalších značek, jak malých tak velkých, i když seznam není kompletní. Je tu ale kupodivu i Panasonic, který pro TV používá Firefox, já mám naopak ještě zprávu, že by po delší době měl mít přijímače s Androidem i Sencor, jehož značku pro region vlastní Fast.

Na internetu se v poslední době objevily zprávy, že Google chce přejmenovat Android TV na Google TV. Co by tento krok znamenal pro giganty jako Sony, TCL a TP Vision?

Hodně, ale hodně velký problém, protože by se významně potlačila jejich značka a společnosti by vlastně dělaly reklamu Googlu, který se k zákazníkům chová čím dál tím nabubřeleji.

Situaci Android TV vs. Google TV najdete dobře shrnutou na stránkách Chipu, který píše: „Sice to ještě nebylo oficiálně potvrzeno, ale Google pravděpodobně přejmenuje Android TV na Google TV. Cítí, že značka Android je zákazníky vnímána především v souvislosti se smartphony a tablety.“

 

Číst 474 krát Naposledy změněno úterý, 19 květen 2020 09:24
Pro psaní komentářů se přihlašte