úterý 28 březen 2023
Text Size

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro: první domácí kino v tabletu 

Máme tu fotografie a další podrobnosti k 13palcovému (33 cm) tabletu s operačním systémem Android vybavenému mimo jiné i LED projektorem.  

Foto: Lenovo

 

Test Lenovo Yoga Tablet 2 najdete zde (odkaz se otevírá do nového okna). 

 

Kompletní technické parametry Lenovo Yoga Tablet 2 Pro si můžete stáhnout pod článkem (čeština, PDF). 

 

Dalo by se o něm mluvit jako o domácím kinu a byla by to i pravda. Unikátní je tím, že disponuje vestavěným miniaturním projektorem, který – jak vidíte z fotografií – je umístěn do tubusu s akumulátorem. Navíc byl do tabletu ještě zabudován 8wattový (!) zvukový systém od renomované společnosti JBL doplněný subwooferem. 

Jak to tak vypadá, budeme tu mít zanedlouho kompletní kino v obýváku... v tabletu!

Proč zanedlouho? Yoga Tablet 2 Pro s cenou 13.999 Kč byl sice už oznámen (psali jsme o něm zde – odkaz se otevírá do nového okna), ale zatím se na první kusy ještě čeká. Na trh by měly přijít v průběhu listopadu. 

 

Pohled na zadní část odhalí nápis JBL a čočku fotoaparátu obroubenou kovovou a co do úhlu nastavitelnou opěrkou. Stačí jen vzít za tubus a otočit.

 

Proč tablet s projektorem?

Společnost Lenovo si zadala průzkum v němž se zjistilo, že 88 % lidí sleduje na tabletu značné množství videa (množství nebylo specifikováno) a více než polovina z nich na něm několikrát týdně sleduje i televizní vysílání. Tento závěr spolu se zpětnou vazbou od zákazníků vedly k vytvoření rozměrnější verze Tabletu 2 s displejem o úhlopříčce 33 cm a rozlišení 2 560 x 1 440 bodů.

Výsledkem je možnost promítnout obraz ve formátu 16:9 o maximální úhlopříčce 127 cm, tedy 50 palců. Tablet může být napájen buď z 230 V nebo prostřednictvím akumulátoru s udávanou výdrží až tři hodiny. 

 

Detail projekční části tabletu a nastavitelné opěrky. Jak vidíte, koncepce Tablet 2 Pro je stejná, jako u Tablet 2.

 

Čtyři režimy práce plus pátý pro projektor

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro může – stejně jako jiné verze – pracovat ve čtyřech režimech, tedy „Pověs“ (zavěšení za oko v opěrce), „Podrž“ pro lepší úhly například při čtení, „Polož“ pro snadné prohlížení třeba webových stránek a „Postav“ pro sledování videa. 

Pátým režimem, je režim projektoru, který vidíte na snímku výše, kdy se tablet natočí projekční čočkou směrem k plátnu. Vysunutá opěrka pak poslouží k nastavení projekčního úhlu.

Tablet 2 Pro váží 950 gramů a běží na nejnovější, čtvrté, generaci procesoru Intel Atom a operačním systému Android 4.4. Zadní fotoaparát má rozlišení 8 mil. bodů a flash disk 32 GB, které můžete rozšířit o dalších maximálně 64 GB pomocí paměťové karty microSD. Volitelně můžete sáhnout i po verzi s podporou mobilních dat 4G. 

 

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro je vybaven dvojicí reproduktorů a subwooferem. Výkon 8 wattů je opravdu úctyhodný!

 

Číst 5307 krát Naposledy změněno středa, 29 říjen 2014 04:09

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.