úterý 15 červen 2021
Text Size

Samsung na akci Život nezastavíš předvedl domácí projektor ve 4K a modulární chladničku

Jak už jsem před časem napsal, dlouholetá jednička ve výrobě televizorů oznámila, že namísto účasti na veletrhu IFA 2020 v Berlíně uspořádá své vlastní virtuální setkání Life Unstoppable. Foto: Samsung

 

A stalo se tak právě včera, 2. září 2020 od 10:00 hod. středoevropského času. Vše proběhlo na herní platformě Unreal společnosti EpicGames, jako vůbec první akce svého druhu a proto možná s takovými problémy. Tedy alespoň u mě doma...

K vidění byla celá řada novinek ze spotřební elektroniky v tom nejširším smyslu slova, tedy například televizory a domácí spotřebiče, audio a mobily či tzv. nositelné technologie. Respektive mohla být vidět, protože jsem ji neviděl. Samsung doporučoval pro sledování Google Chrome a buď mobil, tablet nebo notebook. Já to zkusil na stolním počítači pod Firefoxem o kterém bylo řečeno, že plně aktualizovaný bude také vyhovovat „i když doporučujeme Google Chrome…“ Takže tím asi bylo myšleno: „kvůli jediné tiskovce si ho nainstalujte!“

I to jsem nakonec udělal a stejně to neklaplo, protože prý „byly detekovány problémy“. Problémy byly detekovány i na Firefoxu a nemusím zdůrazňovat, že v obou případech byly prohlížeče plně aktualizované a internetová linka s oficiální rychlostí 10 Mb/s, v praxi spíše o pět, šest výše.

Jak jsem prožil virtuální konferenci Samsung Life Unstoppable? Stále se točila a točila a pak… spadla.

 

Nakonec jsem po půlhodině snažení (akce trvala 45 min.) dostal do nějakého živého vysílání na Youtube ovšem s maximálním rozlišením 720p, které bylo občas okořeněné reklamou typu „obálka dětské komiksové knihy“ uprostřed obrazovky, což – jak jsem později zjistil – byl záměr Samsungu. A pokud jste v průběhu akce našli všechny, ze zástupců firmy se stali superhrdinové…

Inu, tohle nebudu raději komentovat, ale po pravdě nechápu, že Samsung takovouhle akci posadil na platformu, kterou podle svých vlastních slov využil poprvé. To se mu skutečně moc nepovedlo (samozřejmě se mohlo stát cokoli u mě nebo na trase) a v této souvislosti je zajímavé, že minulá on-line akce na jiné platformě byla nakonec bez větších problémů.

Ale jak se říká… život nezastavíš a i tohle je život…

Mimochodem úterní on-line konference u TP Vision (Philips TV a audio) neměla u mě doma problém i když netuším, na jaké platformě se konala.

ČTĚTE TAKÉ:

Co bylo ve stručnosti představeno

  • Projektor s krátkou projekční vzdáleností Samsung The Premiere ve dvou verzích.
  • Přírůstky do řady Galaxy – Tab A7 (tablet), Galaxy Fit2 (náramek), Galaxy Z Fold2 (mobil) a nejlevnější mobil s připojením přes 5G, Samsung A42 5G.
Představen byl rovněž dobíjecí systém Samsung Wireless Charger Trio pro tři zařízení (bez dalších údajů).

 

  • Herní monitory Odyssey G5 (od 7.990 Kč), G7 a G9 s obrazovkou LCD QLED a někdy i s HDR10+ a obnovovací frekvencí 240 Hz. V říjnu má být pak uvedena nová „e-sportovní“ soutěž Samsung Odyssey League.
  • Poprvé v Evropě – chladnička Samsung RB7300T a řada chladniček Bespoke, které lze přizpůsobit na míru, protože jsou modulární.
  • Pračka WW9800T a sušička DV8000T, obě s umělou inteligencí (AI) a možností vzájemného propojení.

 

Samsung The Premiere LSP9T se má dát (oficiálně vzato) použít s plátnem i bez plátna (viz také úvodní foto).

Projektor s krátkou projekční vzdáleností

Zbrusu nový projektor s názvem Samsung The Premiere LSP7T, resp. LSP9T bude ke koupi v úhlopříčkách 305 cm (120") a 330 cm (130") a podle výrobce k provozu nepotřebujete plátno – jen vhodnou zeď. Měl by využívat firemní platformu Smart TV, nejspíše tedy operační systém Tizen a snad i včetně příslušných aplikací, což můžeme jen odhadovat.

Momentálně jsou oficiální údaje jen k projektoru LSP9T. Ten má pracovat se třemi lasery v rozlišení Ultra HD (4K), které by měl mít i LSP7T, a jeho světelný výkon je udáván na 2800 ANSI lumenů. Má mít také vestavěný subwoofer a zároveň by má být i prvním projektorem s certifikací HDR10+ (na oficiální stránce, ale v době dokončení článku ještě chyběl).

Letos byste si ho mohli pořídit například v USA a Jižní Koreji a také v některých evropských zemích, jako jsou Německo, Francie, Rakousko či Itálie. A také za kanálem – ve Velké Británii. O tom, zda se bude prodávat i v Česku a na Slovensku zatím nebylo rozhodnuto.

Projektory s krátkou projekční vzdáleností se postaví „pomalu těsně“ k plátnu nebo ke stěně, takže se neinstalují na druhém konci místnosti. A tudíž nevyžadují ani takovou infrastrukturu, tedy protažení například kabelu HDMI.

 

Samsung Galaxy Tab A7 má rámeček symetrický po všech stranách a napájí se přes konektor USB-C.

Tablet s Dolby Atmos

Samsung Galaxy Tab A7 je vyveden v úhlopříčce 26,4 cm (10,4") v symetrickém rámečku s kovovou povrchovou úpravou. Ještě zajímavější je ale to, že do výbavy patří čtyři reproduktory a zvukový systém zvládající Dolby Atmos.

U nás se začne prodávat v tmavošedé a stříbrné barvě v druhé polovině září 2020 za 5.999 Kč (32 GB, Wi-Fi), resp. 7.499 Kč (32 GB a LTE).

 

Náramek Samsung Galaxy Fit2 pořídíte za 1.399 Kč už od příštího měsíce.

Samsung Galaxy Fit2 s bohatým monitorováním různých funkcí

Náramek automaticky detekuje a monitoruje až pět různých aktivit a zobrazuje údaje typu spálené kalorie, tepová frekvence, ušlá či uběhnutá vzdálenost, apod. Kromě toho hlídá spánek a počítá tzv. spánkové skóre.

Galaxy Fit2 nabízí na výběr více než 70 druhů ciferníku a výrobce udává vydrž až 15 dní na jedno nabití akumulátoru. Prodáván bude v černé a šarlatové barvě od první poloviny října 2020 za 1.399 Kč.

 

Samsung Galaxy A42 5G nabízí nejen nejrychlejší mobilní data přes síť 5G budovanou i u nás, ale také elegantní profil ze všech stran.

 Levný Samsung Galaxy A42 pro data přes 4G/5G někdy na přelomu roku

Společnost ohlásila, že se v závěru roku chystá na trh, včetně českého, uvést nový telefon s komunikací přes síť 5G, a to v obecně dostupné řadě Galaxy A, což je proti současným jeho výrobků vysloveně levná třída.

Jak vidíte ze snímku, přístroj má být vybaven čtveřicí fotoaparátů a displejem typu AMOLED, přičemž úhlopříčka nebude nijak malá – plných 16,8 cm (6,6"). O ceně a přesném termínu uvedení zatím není nic známo.

 

Video s variabilní chladničkou Samsung Bespoke spustíte tady…

 

„Velká bílá“ v několika variantách a hlavně v podobě modulární chladničky Bespoke

Samsung rozšiřuje svou nabídku tzv. flexibilních domácích spotřebičů. Od října i na evropských trzích (bohužel o Česku prý není stále rozhodnuto) přichází novinka v podobě chladničky Bespoke, kterou si můžete, z jednotlivých modulů, postupně vystavět z malého systému pro jednu osobu do zařízení třeba pro šestičlennou rodinu.

Vedle možnosti poskládat chladničky/mrazničky vedle sebe a tak si rozšířit prostor podle potřeby, je tu několik barevných variant a různých materiálů.

Šetřivá chladnička Samsung RB7300T s variabilním výkonem podle potřeby vaší domácnosti.

 

Chladnička Samsung RB7300T Classic má tři různé výškové varianty a vnitřní prostor až 385 litrů. Kompresor si prý automaticky nastavuje rychlost podle zaplnění a podle výrobce dokáže ušetřit až polovinu energie.

Pračka Samsung WW9800T a sušička s tepelným čerpadlem Samsung DV8000T ve třídě A+++ jsou vybaveny umělou inteligencí starající se mj. o přizpůsobení spotřebičů vašemu stylu používání. Nechybí technologie QuickDrive zkracující, podle výrobce, dobu praní o až 50 % při snížené spotřebě energie o až 20 %.

Novinky mají přijít na český trh postupně v průběhu 3. čtvrtletí 2020, o ceně není ještě známa.

Pračku WW9800T a sušičku DV8000T můžete mezi sebou propojit a pak už spolu komunikují zcela automaticky.
Číst 463 krát Naposledy změněno pondělí, 21 září 2020 19:48

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.