pondělí 6 únor 2023
Text Size

LG Magnit: obrazovky s miniaturními žárovkami MicroLED

Tento týden uvádí korejská společnost na klíčové trhy v Evropě, Severní a Jižní Americe, v Asii a na Středním východě nové displeje složené z miniaturizovaných žárovek LED. Foto: LG Electronics

 

Všechno je to trochu zvláštní. Jako tzv. LED televizory se už poměrně  dlouho označují přístroje s obrazovkami z tekutých krystalů (LCD) podsvícené světly LED i když čirý marketing zejména Samsungu, který s tím začal. „LED televizory“ tak ve skutečnosti nikdy neexistovaly a až teprve vysloveně před nedávnem se poprvé objevily obrazovky tvořené právě miniaturními žárovkami LED (MicroLED nebo Micro LED - viz Co to je), které si označení LED TV poprvé skutečně zaslouží. Jak vidíte, jde o zcela nový princip obrazovky, který se tak řadí po bok LCD a OLED.

K TÉMATU: Unikátní LED Wall v CNN Prima News přímo září. Pracuje totiž se zcela novým principem obrazovky (pojednání nejen o MicroLED)

V případě LG je to snaha dohnat konkurenci, tedy především Samsung, který už má v Česku dokonce i instalaci ve studiu CNN Prima News. LG Magnit, v jehož názvu kupodivu nevidíme ani LED ani MicroLED je podle výrobce určen „pro náročné zákazníky, kteří hledají řešení displeje o velikosti 163 palců (414 cm) v rozlišení 4K pro sledování filmů, seriálů a sportovních přenosů.“ Ve skutečnosti tedy nyní míří především do komerčních a veřejných prostor, výstavišť, hotelových hal, luxusních butiků, výstavních sálů, apod.

Vše pracuje na platformě LG WebOS, která se využitá u televizorů značky, a používá se také obrazový procesor Alpha (α) s umělou inteligencí (AI). Jeho hlavní funkcí je analýza zdrojového signálu a optimalizace obrazového výstupu v reálném čase.

LG Magnit je postaven na podobném principu jako výrobky Samsungu – displej je modulární a skládá se z jednotlivých částí o rozměrech 600 x 337,5 x 44,9 mm. Celek vytvoříte prostým scvaknutím a lze tak připravit libovolně velkou zobrazovací plochu, klidně i ve tvaru „T“ (podmínkou jsou pravé úhly). Na závěr se jen připojí napájecí zdroj a řídící systém.

 

Číst 1093 krát Naposledy změněno úterý, 22 září 2020 17:38

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.